Vieta fotografavimuisi. Kodėl verta rasti ryšį?

Vieta fotografavimuisi. Kodėl verta rasti ryšį?

Būna stovi, žvelgi, esi ir kažkas naujo ar tiesiog pamiršto sugrįšta. Va taip Grūdos ir Merkio susiliejimo vietoje (Dzūkijos Puvočių kaime) įvyko nušvitimas 🙂 Grupelė baidarininkų su džiaugsmu ir energingomis ovacijomis išplaukę į Merkį ir baigę kelionę įnoringąja Grūda privertė nusišypsoti, suklusti pažvelgti giliau ir palyginti. Grūda tokia siaura, srauni ir sunkiai praplaukiama, su begale išvirtusių medžių ir Merkys, palyginti toks platus, ramiai ir užtikrintai tekantis ten pirmyn. Grūda ir Merkys, Nemunas ir Neris ir galybė kitų upių ir upeliukų. Ji įteka į Jį ir tampa vienu Juo. Kaip moteris išteka ir priėmusi vyro pavardę atsiduoda Jam. Na ir nieko čia labai inovatoriško. Mane nudžiiugino suvokimas jog Grūda nedingo Merkyje, Ji nuo to momento vadinosi Merkiu, bet Ji neprarado savęs, Ji tiesiog išsiplėte, sustiprėjo, nurimo. Tuos pačius jausmus išgyvenu Nemuno ir Neries santakoje, Kaune. Dabar dviejų upių santaka man turi ypatingą, sakralinę reikšmę. Todėl kai pati ėjau į susitikimą su savo atvaizdu :), o tiksliau į fotosesiją, tiksliai žinojau kur noriu, kad tai vyktų. Nesvarbu jog upės nesimato, bet aš ją jaučiu. 

Va kodėl aš fotografuodama prašau jog Jūs rinktumėtės savo vietą, jog Jūs kurtumėte savo istoriją. 

Užduokite sau keletą klausimų: kas Jus sieja su ta vieta; ar ji Jums kažką reiškia; ar ta vieta papildo, pripildo Jus; ar Jumyse vyksta dialogas su ta vieta? 

Tiesa, sakoma jog gyvenime atsitiktinumų nebūna, viskas vyksta savo tėkme. Todėl netgi nauja, nepažinta vieta gali tapti Jums pačia brangiausia. Gal Jūs norite patirti kažką naujo? 

Kas jei Jūs įsiklausysite ką kužda Jūsų širdys? 

Ar galite atsipalaiduoti tiek, kad leistumėte kojoms Jus nunešti ten, kur turite būti? 

Jei leistume sau laisvai kvėpuoti dažnai darytume visai ne tai, ką darome. 

Momentas yra svarbus, mūsų gyvenimas yra jau išjaustas tiesiog leiskite vidinei jėgai vesti Jus ten, kur Jums bus gera, kur akys labiau žibės, kur klausa taps aštresnė ir gebėsite išgirsti vėjo kuždesius, kur Jūsų kūnas atsilieps į kvietimą šokti, kur pati vieta Jums padiktuos ką ir kaip ir visai nekils klausimas kodėl, o atsakymas kaip tai padaryti ateis tarsi iš niekur. Atsakymas ateis iš tylos, iš gebėjimo išgirsti save.